equalizer.gif (240Ã?320)
 
 Ayşe ayan (İstanbul ) ,   Merhabalar İstanbul'dan dinliyorum sıradaki parcayı alaplılara gelsin...    |           hamza goksal ,   abi iyi yayinlar ispanya barcelonadayiz seni dinliyoruz yine bi parca bekliyoruz senden mars lojistik calisanlari...    |           Muhammed (İstanbul esenyurt) ,   Selamün aleyküm nasilsin gardaşım kaptaşlı muhammed ben ereğliye istanbul dan selamlar ...    |           celal (yıldız) ,   neşet ertaştan gönül dağını rica ediyorum dinleyen herkese gelsin...    |           Savaş bozkurt (Kdz ereğli) ,   Erdemir oto merkez çalışan kaptanları sıradaki parça tşkler...    |           HÜLYA (ANTALYA) ,   yonca lodi -emanet çalar mısınız eşim ayhan lafcı için teşekkürler iyi yayınlar ereğli ye selamlar...    |           HÜLYA KOÇDEMİR LAFCI (ANTALYA) ,   Selam karizmatik yaklasık 10 seneden beri sizi dinliyorum ,başarılar diliyorum sizee net üzerinden Antalya da da dinlemeye devam:)ben eşim Ayhan Lafcı ve Ereğli deki tüm sevdiklerime kayahan dan 365 gün şarkısını istiyorum teşekkürler...    |           berkant akçakese (kandilli) ,   yeni yayın hayatın da başarılar dileriz kandilliden AKÇAKESE AİLESİ...    |           massoud (bayburt) ,   selamun aleykum massouddan wish e sıradakı sarkıyı calar mısın ...    |           mesut (bayburt) ,   bak yesil yesil emel sayından calar mısınız massouddan wish e ...    |           wish (onguldak/eregli) ,   kolay gelsin iyi yayınlar tolga bey wish ten massouda sıradaki farca gelsin olurmu tşkler yarın kacta geliyim ?...    |           yasar gumus (subasi) ,   iyi geceler iyi yayinlar can radyo ailesi...    |           yasar gumus (subasi) ,   iyi geceler iyi yayinlar can radyo ailesi...    |           ismail akçıray (kdz.EREĞLİ) ,   tek kelimeyle harika... ileride dahada gelişeceğinden şüphe duyulmayacağı aşıkar olan sitenizin şehrimize vede ülke vatandaşlarımıza hayırlara vesile olmasını canı yürekten arzular yayın hayatınızda başarılar dilerim....    |           nuray (kd ereğli bağlık) ,   gurup ozanca altın yüzüğüm kırıldı...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
CAN RADYO FM 89.0 Mhz.
Canınıza Can Katan Radyo
 
 

TÜRK METAL'DEN TETİKER'E SERT CEVAP

 

181 bini aşan üye sayısına sahip ve Kdz. Ereğli'de Erdemir'den sonraki en büyük sanayi şirketi olan Tat Metal'de de örgütlenme başarısı gösteren Türk Metal Sendikasının Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan yazılı bir açıklama yaparak TSO Başkanı Yaşar Tetiker'in sözlerini değerlendirdi.

Metin Ercan,   Karadeniz Ereğli Şubesi olarak da sendikanın  büyümesinin bölgede de sürdürmekte olduğuna vurguladığı açıklamasında, emekçilerden gelen talep üzerine örgütlenme çalışmasının başlatıldığı Tat Metal AŞ’de de hedefe ulaşılıp ve ardından başlayan toplu iş sözleşme görüşmelerinde  6. oturumda karşılıklı mutabakata varılarak anlaşma sağlandığını belirtti.   Ercan,  Türk Metalin,  “üret, kazan, kazandır" ilkesiyle ve de  ‘olmazsa olmaz’ iş yerlerinin bir zarar görmemesine de son derece özen göstermekte olduklarına işaret ederek "Bu düşünce doğrultusunda Tat Metal AŞ. ile yaşanan süreç ve yapılan sözleşme, tarafımız, üyelerimiz ve şirket yetkililerince olumlu bulunmuştur." dedi ve sözlerine şöyle devam etti:  

Hal böyleyken; geçtiğimiz günlerde Sayın AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ın ziyaret ettiği kuruluşlar arasında yer alan Kdz. Ereğli Ticaret Sanayi Odası’nda, Sayın Oda Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker’in gerek sendikamıza, gerekse bölgedeki iş yaşamına yönelik söylemleri pek yakışık almamıştır.  

Bölgenin önemli kuruluşu TSO’ya başkanlık yapan Sayın Tetiker’in, temeli hangi gerekçe ve amaca dayalı olduğunu anlayamadığımız şekilde, böylesi bir nezaket ziyaretinde, Erdemir’den sonra bölgenin en güçlü şirketi olan Tat Metal AŞ’de sendikamızın yaptığı sözleşmeyi dile dolamasını doğru bulmuyoruz.  

Daha önce de benzer bir açıklamasına; günün koşullarına ve ortama göre sessiz kaldığımız Tetiker’in bu tavrının, biz yöneticileri ve üyelerimizi son derece üzdüğünü hatırlatmak istiyoruz.  

Gündeme taşımak istediği asılsız iddiaların gerçeğini kendisi de çok iyi bilmesine rağmen, böyle bir tavır sergileyen Sayın Tetiker’in, ilçemizde sağlanan birlik, bütünlük ve beraberliğin daha da üst safhalarda yer alması için çaba göstermesini daha uygun olacağını belirtiyoruz.  

Sayın Tetiker’in, bir şirketin sendika nedeniyle ilçeye gelmekten vazgeçtiği yönündeki iddiasını ise şaşkınlıkla karşılıyoruz. Unutulmasın ki Türk Metal, ülke genelinde Mercedes Benz Türk AŞ., Ford Otosan, Bosch, Arçelik, Karsan, Renault, BMC, Tofaş, Türk Traktör, Delphi, Hema, MAN Türkiye AŞ, Erdemir gibi büyük kuruluşların yanı sıra, yaklaşık 690 şirkette örgütlüdür.   

Aynı şekilde atıfta bulunulan ‘çevrede illerdeki iş yerlerinde sendika yok’ söylemine karşı, sadece Düzce’de yaklaşık 2500 işçiyi kapsayan 6 iş yeri olmak üzere, diğer illerdeki iş yerlerinde sendikal örgütlenmenin varlığını hatırlatırız. Acaba sendikamızın örgütlü olduğu hangi firma bulunduğu bölgeden kaçmıştır?bunu da açıklamasını istiyoruz.  

Ayrıca, Sayın Tetiker, TOBB öncülüğünde Ankara’da düzenlenen ‘Bayrak Yürüyüşü’ne ilçeden yeterli katılım sağlayamadığı için sendikamızdan işçi katılımlı destek talebinde bulunduğunda, konumumuzu ve gücümüzü çok iyi biliyordu. Biz ise kendilerine, ‘üyelerinizi toparlayamıyor musunuz’ sorgulamasında bulunmadan, toplumsal çıkar doğrultusunda gerekli desteği verdik. Bugün ne oldu da, sendikamızı öncelikle çevredeki iş yerlerine ve kamuoyuna “öcü” gibi göstermek istemektedir.    

Yaşanan benzer durumlardaki kendi başarısızlık ve beceriksizliklerini sendikamıza mal etmeleri, ancak acizliklerini gösterir.  

Şunun çok iyi bilinmesini istiyoruz ki; Türk Metal, örgütleneceği iş yerlerini, çevredeki mesleki ve sivil toplum kuruluşlarının istek ve onaylarına göre değil, Genel Merkezimizin belirlediği şekilde ve süreçlerde sürdürür.  

Kaldı ki, Sayın Tetiker’in iddia ettiği gibi, bölgedeki örgütlenme çalışmaları sürecinde Kaymakamlık, belediye veya ön plandaki sivil toplum kuruluşlarından da, ‘örgütlenme çalışmalarınızı biraz zamana yaysanız’ şeklinde bir öneride bulunulmamıştır.  

53 yıllık geçmişe sahip, gücünü Avrasya’da göstermiş, hangi şart ve koşullarda yetki mücadelesi vereceğini, hangi şartlarda sözleşme imzalayacağını daha iyi bilen Türk Metal’den başka sendika yoktur.  

Ne zaman, nerede, hangi koşullarda örgütlenme mücadelesi vereceğini çok iyi bilen Türk Metal’in örgütlendiği ve sözleşme imzaladığı hiçbir kuruluş yatırımlarını küçültmemiş, kapanmamış, aksine işçinin azim ve çabalarıyla daha da büyüyerek gelişmiştir.  

Tüm bu gerçekler ışığında; amacının ne olduğunu bilmediğimiz bu tür söylem ve çıkışların iş dünyasına, çalışma yaşamına, bölgeye ve yaşayanlarımıza zarardan başka bir şey kazandırılmayacağının bilinmesini istiyor, önemli makamları işgal eden kişilerin, söylemlerine daha dikkat etmelerini öneriyoruz.

 
Tarih       : 11 Şubat 2016
 
 

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2015

ÇAĞLAYAN YAYIMCILIK VE REKLAMCILIK A.Ş.

İzleyici Temsilcisi : Mustafa KELEŞ

[email protected]

Reklam ve Sponsorluk irtibat Telefonları : 0533 735 55 09 & 0553 283 31 67